W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

OD METRA DO POLITY - koncert

„OD METRA DO POLITY” czyli fragmenty musicali z librettami Agaty Miklaszewskiej
 
9 czerwca 2018 r. o godz. 18:30, w nowo utworzonej Alei Gwiazd, przed teatrem Studio Buffo zostanie odsłonięta Gwiazda AGATY MIKLASZEWSKIEJ, autorki librett do musicali „METRO”, „ROMEO I JULIA” W 3D i „POLITA” W 3D LIVE, a od godz. 19:00, na scenie teatru Studio Buffo, uroczysty, niezwykły koncert z fragmentami tych musicali.
Koncert poprowadzą Janusz Józefowicz (reżyser, inscenizator, choreograf) i Janusz Stokłosa (kompozytor), którzy opowiedzą widzom wiele, różnych ciekawych historii i anegdot dotąd nigdzie nie publikowanych, zaistniałych przy pracy nad musicalami. "Metro" – legendarny, pierwszy polski musical - wizytówka Teatru Studio Buffo. Na scenie widzimy pasję i entuzjazm, taniec i śpiew, jakich nie znał teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość.
I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna. Akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.
 
„Metro” to opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości. Wykreowało wiele gwiazd. Jest bez przerwy, od ponad 27 lat, na polskich i zagranicznych deskach teatralnych. Zagrano już 2160 spektakli dla ponad 2,5 mln widzów. To fenomen nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Były doradca prezydenta USA prof. Zbigniew Brzeziński tak powiedział w 1992 r. po premierze Metra na Broadwayu: „To wielkie osiągnięcie polskiej kultury. Ci wspaniale utalentowani młodzi ludzie pojawili się w jednym z najsłynniejszych miejsc światowego teatru i zmusili amerykańską publiczność, by oklaskiwała ich stojąc. To wydarzenie ogromnej wagi”.
 
Tematem musicalu „Romeo i Julia” jest miłość dwojga młodych ludzi, nie umiejących odnaleźć porozumienia ze światem dorosłych. Szczególnie w chwili rodzącego się wielkiego uczucia. W konsekwencji młodzieńcza i bezkompromisowa miłość musi się zmierzyć z bezwzględnością komercyjnego świata egocentrycznych rodziców. To dramat pokoleń – rodziców i dzieci, którzy nie potrafią ze sobą rozmawiać, wzajemnie się słuchać ani szanować swoich potrzeb. Twórcy musicalu dają odpowiedź na odwieczne pytanie: czy prawdziwa miłość ma szansę przetrwać w tak niesprzyjających warunkach? Inscenizacja, reżyseria i choreografia Janusza Józefowicza, oryginalna muzyka Janusza Stokłosy, polski tekst Agaty Miklaszewskiej zainspirowany dramatem Shakespeare’a „Romeo i Julia” i do tego 3D we współpracy z Platige Image stworzyło wielkie wydarzenia artystyczne.
 
Musical “Polita” stworzony na podstawie biografii jednej z największych gwiazd kina niemego – Poli Negri - jest pierwszym na świecie musicalem w 3D live. Opowiada niezwykłą historię polskiej dziewczyny, która podbiła Hollywood. W przedstawieniu tym wirtualne dekoracje łączą się z rzeczywistymi rekwizytami, co pozwala stworzyć sceny, o jakich twórcy teatralni i rewiowi mogli dotychczas tylko marzyć. W roli tytułowej niesamowita i niedościgniona Natasza Urbańska, która na XI Międzynarodowym Festiwalu Musicalowym w Deagu (Korea Pd) za tę rolę została uznana za najlepszą aktorkę musicalową, a sam musical otrzymał Grand Prix.
 
Koncert „OD METRA DO POLITY” już 9.06 2018 r. w Studio Buffo, w Warszawie - - serdecznie zapraszamy.