W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

musical PIOTRUŚ PAN





Musical „Piotruś Pan” miał swoją światową prapremierę 27 lutego 2000 roku na scenie Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, gdzie gościł przez 3 sezony i obejrzało go 200 000 widzów.

A oto co na temat „Piotrusia Pana” napisał w programie autor libretta, legendarny Jeremi Przybora:
„Piotruś Pan” Jamesa M. Barrie’go należy do arcydzieł literatury wielo-, a co najmniej dwupokoleniowej. Jest przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Przeznaczenie takie charakteryzuje zresztą wszystkie mądre, nazwijmy to, baśnie: „Alicje w krainie czarów”, „Kubusia Puchatka”, „Mary Poppins”[… ] Co jednak sprawiło, że z tej wielkiej dziecięcej literatury właśnie „Piotruś Pan” urzekł mnie szczególnie?... Chyba jednak nie sprawiła tego jedynie mądrość i niezwykłość opowieści o Piotrusiu. O napisaniu tego musicalu przesądziło to, co różni dzieło Barrie’go od innych dzieł tego gatunku. A różni je tak silnie zarysowany wątek miłosny, […] w postaci tak wysublimowanej i subtelnej, że chciałoby się rzec – wyrafinowanej, gdyby nie chodziło tu o miłość najczystszą i najpiękniejszą, bo – macierzyńską.”

„Premiera „Piotrusia Pana” Jeremiego Przybory i Janusza Stokłosy przygotowana przez Janusza Józefowicza w warszawskiej Romie zelektryzowała artystów i publiczność. Widzowie i krytycy uznali ją już następnego dnia za wydarzenie sezonu. …”
Jan Bończa – Szabłowski „Rzeczpospolita”, luty 2000r.

Dostępny i wysmakowany, bajeczny i głęboko życiowy musical „Piotruś Pan” jest nośnikiem niesłychanej, pozytywnej energii. W aktualnej ofercie kulturalnej łatwo dostrzec duży deficyt spektakli kierowanych zarówno do bardzo młodego odbiorcy jak i do całej rodziny. Chcemy zapełnić tą lukę oferując widzom spektakl na najwyższym artystycznym poziomie, który jednocześnie będzie przystępny i mądry. Odbiorcą musicalu będzie cała rodzina, od wnuka po babcię.

Twórcy:

Libretto i teksty piosenek – JEREMI PRZYBORA
Muzyka – JANUSZ STOKŁOSA
Inscenizacja, choreografia i reżyseria – JANUSZ JÓZEFOWICZ

Scenografia – ANDRZEJ WORON
Dźwięk – JAKUB NOWAKOWSKI
             Marcin Araźny
Światło – SŁAWOMIR ZWIERZYŃSKI
Wizualizacje – MATEUSZ BĘDZIŃSKI
Przygotowanie materiałów muzycznych – JAROSŁAW REGULSKI
Asystent reżysera i materiały filmowe – JAKUB JÓZEFOWICZ
Asystent reżysera i choreografa – BARBARA DESKA
Korepetycje wokalne – MARIOLA NAPIERALSKA
Inspicjent i szef sceny – ARTUR CZAJKOWSKI
Opieka nad dziećmi – KATARZYNA NOWATKIEWICZ


Obsada:

Wojciech Dmochowski - Pan Darling
Anna Frankowska – Pani Darling
Wojciech Paszkowski/Mateusz Jakubiec - Kapitan Hak
Natasza Urbańska/Magdalena Dąbkowska/Katarzyna Granecka - Dorosła Wendy
Gabriela Ogonowska/Amelia Szymczyk - Tygrysica z Lilią w Zębach
Mariusz Czajka - Sznaps
Radosław Maciński - Wódz Olbrzymia Panter Mniejsza
Franciszek Płatek - Piotruś Pan
Julia Kołodziejak/Marianna Kłos - Wendy
Helena Kijewska/Helena Zaciewska/Agata Wesołowska - Jane
Gabriel Ołtarzewski - Jaś
Massimiliano Peralta/Tadeusz Michoń - Miś
Filip Rutkowski/Waglowski Wiktor - Powtórka
Szymon Tokarski/Waglowski Juliusz - Ciutek
Oskar Berliński - Trąbal
Kajetan Kucharski - Rybol
Gustaw Michoń - Szpic
Haggy - Nana                  

 

Indianie/Piraci/Chór:
Katarzyna Granecka 
Mariola Napieralska
Magdalena Depczyk
Artur Chamski
Błażej Ciszek
Jerzy Grzechnik
Paweł Orłowski
Jarosław Janikowski
Andrzej Józefowicz
Daniel Pustelnik
Michał Rosiński
Inga Gołębiowska
Paulina Jaskółowska
Aleksandra Kosińska
Weronika Stańkowska
Patrycja Nowak
Dominika Blezień

Czas trwania spektaklu - około 120 minut bez przerwy

Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 5 roku życia.

Uprzejmie prosimy o przybycie do teatru odpowiednio wcześniej. Spóźnieni Widzowie zostaną wpuszczeni na salę w dogodnym momencie spektaklu. Tak długo, jak będą dostępne miejsca brzegowe, Obsługa Widowni w takiej sytuacji nie gwarantuje miejsc z zakupionych biletów. Spóźniony Widz nie otrzymuje zwrotu pieniędzy za bilet, nie przysługuje Mu również jego wymiana.



 

Pisali o spektaklu:

CzasDzieci.pl

Piotruś Pan na scenie Studio Buffo


Dostępny i wysmakowany, bajeczny i głęboko życiowy musical „Piotruś Pan” jest nośnikiem niesłychanej, pozytywnej energii. W aktualnej ofercie kulturalnej łatwo dostrzec duży deficyt spektakli kierowanych zarówno do bardzo młodego odbiorcy jak i do całej rodziny.
A oto co na temat „Piotrusia Pana” napisał w programie autor libretta, legendarny Jeremi Przybora:
„Piotruś Pan” Jamesa M. Barrie’go należy do arcydzieł literatury wielo-, a co najmniej dwupokoleniowej. Jest przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Przeznaczenie takie charakteryzuje zresztą wszystkie mądre, nazwijmy to, baśnie: „Alicje w krainie czarów”, „Kubusia Puchatka”, „Mary Poppins”[… ] Co jednak sprawiło, że z tej wielkiej dziecięcej literatury właśnie „Piotruś Pan” urzekł mnie szczególnie?... Chyba jednak nie sprawiła tego jedynie mądrość i niezwykłość opowieści o Piotrusiu. O napisaniu tego musicalu przesądziło to, co różni dzieło Barrie’go od innych dzieł tego gatunku. A różni je tak silnie zarysowany wątek miłosny, […] w postaci tak wysublimowanej i subtelnej, że chciałoby się rzec – wyrafinowanej, gdyby nie chodziło tu o miłość najczystszą i najpiękniejszą, bo – macierzyńską.” Czytaj dalej >>>




Ewa Wojciechowska - Na końcu czerwonego dywanu

„PIOTRUŚ PAN” – PREMIERA W STUDIO BUFFO

Oglądając musical „Piotruś Pan” na deskach Studio Buffo zastanawiałam się, jak ogromna musi to być frajda dla dzieciaków występujących w tym spektaklu. I nie chodzi mi tylko o to, że mogą śpiewać, tańczyć, bawić się z Indianami na zaczarowanej wyspie i walczyć z piratami, ale przede wszystkim mogą fruwać! Dzieci, a raczej powinnam napisać młodzi aktorzy (bo w niektórych drzemie naprawdę wielki talent!) latają nad sceną i nad widownią. Czy to nie brzmi jak bajka! Bo to jest bajka, którą można obejrzeć z całą rodziną:-) Byłam zachwycona scenografią, czarodziejską wyspą, pirackim statkiem, który „rozwala” ścianę teatru, wjeżdżając na scenę, bardzo podobali mi się również najmłodsi odtwórcy głównych ról. Byłam też pod wrażeniem układów choreograficznych – tu najlepsza jak zwykle Natasza Urbańska, w roli córki indiańskiego wodza. W pierwszej scenie znakomicie zagrał i „zaszczekał” piękny golden retriever Tabasco vel Nana, który właściwie tę scenę skradł swoim urokiem. Zapytałam czterolatka, który siedział przede mną, co podobało mu się najbardziej? Odpowiedział bez zastanowienia: Piotruś Pan. No jasne!
Czytaj dalej>>>

 

Ruch Muzyczny

Karolina Kolinek-Siechowicz 

Dzieciństwo jest stanem odnawialnym. Przypomina o tym historia Piotrusia Pana: jego niezgoda na wejście w dorosłość była silniejsza niż upływ czasu, dzięki czemu wieczny chłopiec w każdym pokoleniu znajdował małą towarzyszkę, której dorosła mama – mimo nieodzownej matczynej troski – pozwalała wyruszyć w świat wyobraźni. W zwyczajnym życiu nie ma lepszego sposobu, by powrócić do świata dzieciństwa niż dać się porwać magii teatru i muzyki i, zapominając o dorosłej racjonalności, znów uwierzyć w baśniową krainę Niebywalencji.
Czytaj dalej >>>


Gazeta Wyborcza

"Piotruś Pan" w Studio Buffo z librettem Przybory. Piękna podróż na Niebywalencję

Jakub Panek

Janusz Józefowicz po 15 latach z sukcesem wznowił musical "Piotruś Pan" z librettem Jeremiego Przybory. Premiera odbyła się w Studio Buffo w setną rocznicę urodzin współtwórcy "Kabaretu Starszych Panów".
Historia tego musicalu sięga 1992 roku. To wtedy Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa przejmują teatr Studio Buffo, chcą stworzyć w nim teatr muzyczny. Są po premierze dobrze przyjętego "Metra", zapowiadają kolejne na 1993 r. - Najprawdopodobniej pierwszą będzie "Piotruś Pan" - mówił wtedy "Wyborczej" Janusz Stokłosa. Rozdzielają między siebie role - Józefowicz reżyseruje, Stokłosa pisze muzykę. O stworzenie libretta proszą Jeremiego Przyborę, który propozycję przyjmuje. Przygotowania do wystawienia "Piotrusia Pana" trwają w nieskończoność. Józefowicz wciąż odwleka premierę, potem zapowiada, że przedstawienie - ze względu na planowany rozmach - pokaże w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Tak się jednak nie stało.
Czytaj dalej>>>

 

Wiadomości24.pl

"Piotruś Pan" - legendarny musical w Studio Buffo

Po 15 latach na teatralne deski wraca legendarny musical "Piotruś Pan". Premierę zaplanowano na 12 grudnia na godz. 19, w setną rocznicę urodzin Jeremiego Przybory, autora libretta i tekstów piosenek do tej sztuki.
Czytaj dalej>>>

 

Business Magazine

Fenomenalny spektakl dla dzieci i dorosłych – Piotruś Pan w Teatrze Studio Buffo.

Katarzyna Jakubiak

Po kilkunastu latach od inscenizacji spektaklu Piotruś Pan w Teatrze Roma, przyszedł czas na realizację tego tytułu na deskach Teatru Studio Buffo. Premiera odbyła się 12 grudnia 2015 roku, w setną rocznicę urodzin autora libretta, znakomitego poety Jeremiego Przybory i równocześnie w siódme urodziny córki twórcy musicalu Janusza Józefowicza. Wszyscy wielbiciele projektów autorytetu polskiego teatru muzycznego z pewnością nie byli zaskoczeni, że i tym razem widowisko porwało widzów już od pierwszych chwil. Zapierająca dech scenografia Andrzeja Worona robiła wrażenie nie tylko na najmłodszych widzach, ale i tych dorosłych, którzy jak tytułowy Piotruś Pan znów mogli poczuć się dziećmi, zwiedzając krainę Nibywalencji…
Czytaj dalej>>>

 

e-Teatr.pl

 O chłopcu, który nie chciał dorosnąć...

"Piotruś Pan" Jeremiego Przybory w reż. Janusza Józefowicza w Teatrze Studio Buffo. Pisze Maciej Łukomski w portalu Life Style.

Musical "Piotruś Pan" w Teatrze Studio Buffo to rozrywka na wysokim poziomie dla całej rodziny...

Dobrze się stało, że szefowie Teatru Studio Buffo postanowili wrócić do musicalu "Piotruś Pan" z librettem Jeremiego Przybory, bo brakuje na polskich scenach familijnych musicali, na których świetnie by się bawiły całe rodziny. Pamiętam doskonale poprzednią wersje spektaklu z 2000 roku, z Teatru Muzycznego Roma, ze znakomitymi rolami Edyty Geppert (Pani Darling), Katarzyny Groniec (Dorosła Wendy), Wiktora Zborowskiego (Pan Darling/ Kapitan Hak), Tomka Kaczmarka (Piotruś Pan) i Ali Janosz (Wendy). Przedstawienie wystawiono wtedy z wielkim rozmachem. Na scenie pojawił się m.in. olbrzymi statek piracki i krokodyl, który wywoływał u najmłodszej części publiczności wielkie zainteresowanie. Tym razem w Buffo oglądamy kameralną wersję musicalu, której premiera odbyła się w 100-lecie urodzin Jeremiego Przybory, który zresztą w ostatnich sekwencjach spektaklu, dzięki nowoczesnej technice, pojawi się na chwilę na scenie, aby wygłosić swoje uniwersalne przesłanie...
Czytaj dalej>>>

 Bzik Kulturalny
Jeremi Przybora – libretto i teksty piosenek, Janusz Stokłosa – muzyka, Janusz Józefowicz – reżyseria i scenografia. Te nazwiska mówią same za siebie, czy można chcieć więcej od musicalu autorstwa tych trzech twórców? Nie trzeba, ale będzie się miło zaskoczonym, uczestnicząc w tak zachwycającym widowisku, jakim jest „Piotruś Pan” w Teatrze Studio Buffo...
Czytaj dalej>>>

 

Zdjęcia: Wojciech Pepliński

 

Zdjęcia: Maciej Nowak

 

Zdjęcia: Wojciech Glinka




Honorowy Patron Medialny




Partnerzy Mediani